7 najlepszych wskazówek dotyczących suszenia prania

Suszenie prania to jedna z tych czynności, którą musi wykonać każdy z nas i raczej nie da się jej uniknąć. Wyprane rzeczy muszą być odpowiednio rozwieszone i mieć dostęp do przepływu powietrza – tym sposobem szybko schną i mają przyjemny, świeży zapach. Wypróbuj nasze wskazówki i śmiało susz pranie nawet w najmniejszej domowej przestrzeni.

  1. Rozwieś starannie na odpowiedniej suszarce

Potrzebujesz więcej miejsca na suszenie ubrań? Zamiast korzystać z grzejnika, przetestuj poręczną suszarkę Infinity marki Vileda o łącznej powierzchni suszenia 27 metrów. Ten model jest wyjątkowo funkcjonalny – idealny na duże pranie, zarówno jeśli chodzi o jego ilość, jak i gabaryty. Na takiej powierzchni z powodzeniem pomieścisz nawet do 3 prań. Podwyższony stelaż możesz rozsunąć i dopasować do potrzebnych akurat rozmiarów, a teleskopowe linki regulować do wymiarów całkowitych od 186 cm aż do 257 cm z rozłożonymi skrzydłami. Tym sposobem dostosujesz wielkość suszarki do ilości i gabarytów suszonych rzeczy, np. pościeli, ręczników czy obrusów. Jej uniwersalność i mobilność zwiększona została również przez nogi zakończone obudowanymi kółkami. Oznacza to, że wygodnie ją przesuniesz bez konieczności podnoszenia także z ciężkim, mokrym praniem.

  1. Zmniejsz zagniecenia

Po suszeniu często pozostają brzydkie zagniecenia, które należy wyprasować. Ale jest na to proste rozwiązanie – grube linki suszarki (np. z oferty Vileda). Zapobiegają one powstawaniu nieestetycznych zagnieceń na tkaninach i tym samym skracają czas prasowania. Po wyjęciu z pralki zdecydowanym ruchem strzepnij ubrania – to je rozprostuje, a następnie starannie rozwieś tak, by szwy pokrywały się ze sznurem suszarki. A, jeśli suszysz na zewnątrz ogranicz wykorzystywanie klamerek. Wewnątrz pomieszczeń najlepiej w ogóle z nich zrezygnuj, a koszule i sukienki powieś na wieszakach.

  1. Znajdź sposób na małe rzeczy

Czasami małe rzeczy mają w życiu znaczenie. Dlatego, jeśli nie możesz znaleźć klamerek, aby przypiąć do suszarki kolejną parę skarpetek, skorzystaj z dodatkowego wieszaka na małe przedmioty, w który wyposażone są np. suszarki Infinity lub Magnum Viledy. Suszenie skarpetek i drobnej bielizny będzie proste i szybkie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*