Inteligentna kuchnia

Kuchnia w systemie domu inteligentnego to większa wygoda i bezpieczeństwo. T

Jak funkcjonuje dom inteligentny? W jaki sposób ułatwia życie domowników? O tym najlepiej przekonać się odwiedzając apartament pokazowy w Warszawie. To jedyny w tej części Europy showroom, którego 170 m2 powierzchni zaaranżowane zostało jako elegancka i inteligentna przestrzeń mieszkalna.

Nie mogło zabraknąć tu kuchni. Model zaprojektowany został w prostym, ponadczasowym stylu. Króluje tu biel lakierowanych w macie frontów oraz blatu z materiału Lapitec. A jedynym kontrapunktem jest zintegrowany z wyspą stół wykończony fornirem dębowym. Połączenie subtelnych materiałów i oszczędnych form dało kuchnię ponadczasową. Za prostą elegancją kryją się zaawansowane technologie, które automatyzują wiele czynności i monitorują panujące w pomieszczeniu warunki.

W kuchni najważniejsze jest bezpieczeństwo, a o to zadbają czujniki zawilgocenia, dymu i dwutlenku węgla. Sprzężone są z centralą wentylacyjną i wyciągiem, kamerami, wewnętrznymi, elektro-zaworami, a nawet elektrycznie otwieranymi oknami. Dzięki temu system może nie tylko szybko wykryć niebezpieczeństwo, ale również zareagować i zniwelować straty. Komfort gotowania zapewni odpowiednia temperatura w pomieszczeniu, którą monitorują czujniki sprzężone z CO i centralą klimatyzacyjną. W meblach znalazły się również gniazda ładujące do urządzeń mobilnych. Z kolei odpowiednią atmosferę wprowadzą sceny, będące połączeniem sterowania światłem, przesłonami w oknach, ogrzewaniem i dźwiękiem. Dobierając dowolnie ustawienia możemy jednym przyciskiem ustawić daną scenę np.: „gotowanie”, „obiad” lub „impreza”. Do magistrali automatyki całego domu mogą zostać dołączone także urządzenia Miele, które zainstalowano w tej kuchni.

Warto odwiedzić showroom mieszczący się w Warszawie przy ul. Duchnickiej 3, by naocznie przekonać się jak funkcjonalności inteligentnej kuchni mogą pomóc nam na co dzień.

www.zajc.pl. red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*