Samodzielny montaż bramy wjazdowej

Czy bramę wjazdową na posesję można zamontować bez pomocy specjalistów? Okazuje się, że na taki wariant decyduje się spora część inwestorów. Nie musi to być zadanie trudne, jeśli wybierzemy odpowiedni model i będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Jak prawidłowo samodzielnie przeprowadzić prace montażowe i na co szczególnie zwrócić uwagę na przykładzie Bramy Uniwersalnej tłumaczy ekspert.

Wybór produktów ogrodzeniowych jest ogromny, obecnie istnieje też wiele możliwości indywidualnego kształtowania zarówno wyglądu ogrodzenia, jak i jego wymiarów. Choć takie propozycje znajdują swoich zwolenników, duża część inwestorów nie ma jasno sprecyzowanej wizji. Zależy im przede wszystkim na tym, aby ogrodzenie dobrze spełniało swoje funkcje, było estetyczne, solidne i trwałe, a przy tym nie kosztowało fortuny.

3 kroki do montażu bramy

Najbardziej skomplikowanym elementem ogrodzenia jest zwykle brama wjazdowa.

– Oprócz elementów głównych, czyli skrzydła i słupów, w zestawie można znaleźć wszystkie elementy jezdne bramy, zamek oraz komplet szpilek wraz z kotwą chemiczną – wyjaśnia Monika Kamińska. – Brama przesuwna składa się z 13 elementów, a dwuskrzydłowa ma jedynie skrzydła, słupy, zawiasy, zamek i rygiel. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych narzędzi. Wystarczy szpadel, sznurek, poziomica, klucze płaskie i wkrętarka.

Instrukcja montażu mieści się na zaledwie 3 stronach i obejmuje 3 etapy: wykonanie bloku fundamentowego, rozmierzenie i zamocowanie szpilek toru jezdnego oraz posadowienie bramy na fundamencie.

Prawidłowy fundament to podstawa sprawnego montażu bramy , najważniejsze, aby był równy i zrobiony tak, by jego górna część znajdowała się dokładnie na poziomie docelowego wjazdu na posesję.

Szpilki mocujące do toru jezdnego można zamontować na kotwy chemiczne po 14 dniach od wylania bloku fundamentowego. Jeśli skorzystamy z prefabrykatów, do dalszych prac można przystąpić bezpośrednio po ich wkopaniu.

Ostatni etap to założenie skrzydła i wypoziomowanie bramy. Ważną zaletą Systemu Uniwersalnego jest to, że kierunek otwierania można określić bezpośrednio na budowie. Brama jest bowiem tak przygotowana przez producenta, że może służyć zarówno jako lewa, jak i prawa.

Automatyka na później

Bramę wjazdową można wyposażyć w automatykę. To znacznie podnosi komfort użytkowania. Co istotne, nie trzeba tego robić od razu na etapie zakupu i montażu samej bramy.

Plast-met, red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*