Pomysł na weekendową metamorfozę kuchni

W modnie urządzonych kuchniach ważnym elementem aranżacji jest ściana nad blatem. Chętnie poszukujemy oryginalnych materiałów i ciekawych rozwiązań dekoratorskich, które będę efektowną alternatywą dla trakcyjnych płytek. Annie Sloan radzi, jak za pomocą prostych technik malarskich odmienić wygląd kuchni w weekend.

Annie Sloan to brytyjska artystka i ekspertka w dziedzinie kolorów. Stworzone przez nią autorskie farby rozkochały w sobie zarówno profesjonalistów, tworzących unikalne przestrzenie i przedmioty, jak i majsterkowiczów próbujących swoich sił w technikach dekoracyjnych. Są proste w użyciu, niewymagające żadnego przygotowania powierzchni, dostępne w unikalnej palecie 42 barw. Annie Sloan przekłada kreatywne i twórcze podejście do życia na filozofię swojej marki, którą stworzyła z zamiłowania do piękna.

Tego lata, korzystając z porad Annie, możesz poczuć śródziemnomorski klimat we własnej kuchni. Bez dużych nakładów finansowych, remontu i bałaganu. Wystarczy farba, pędzel i nieco cierpliwości, aby w oryginalny sposób odmienić wygląd białych płytek, a na ścianie wykreować stylowy efekt dekoracyjny.

Zacznij od płytek. Annie Sloan proponuje, aby przy użyciu farby kredowej stworzyć na ich powierzchni kolorowy wzór, który doda kuchni letniej energii.

Kwadratowe płytki typu subway są popularne i niedrogie. Możesz łatwo odmienić ich wygląd. Pomaluj każdą połowę przy użyciu uzupełniających się odcieni, a stworzysz piękną, matową szachownicę. Wybierz paletę swoich ulubionych kolorów – dwa na płytkę – aby uzyskać naprawdę szykowny efekt – mówi Annie. Nie ma potrzeby szlifowania ani specjalnego przygotowania powierzchni, ponieważ farba kredowa może być z powodzeniem stosowana na większości popularnych materiałów, także MDF-ie – dodaje Annie.

Pamiętaj jednak, że przy malowaniu płytek najważniejsza jest cierpliwość. Aby uzyskać efekt gładko wykończonej powierzchni, nakładaj cienkie warstwy farby i pozwól jej długo schnąć.

Tłem dla kolorowej szachownicy będzie ściana w subtelnej tonacji, ozdobiona łatwym do wykonania efektem dekoracyjnym. Jeżeli jesteś fanem rustykalnej estetyki, to propozycja właśnie dla Ciebie. Użyj nieco więcej farby, aby stworzyć teksturę, która pozwoli uzyskać na ścianie efekt dekoracyjnego tynku. Nakładaj farbę na ścianę używając kawałka tektury. Przeciągaj, przecieraj i zeskrobuj farbę na całej powierzchni ściany tworząc warstwy kolorów i tonów, aż będą się idealnie przenikały. Tak uzyskasz efekt dekoracyjnego tynku, który podkreśli śródziemnomorski klimat wnętrza. Gdy farba wyschnie, aby zabezpieczyć powierzchnię wykończ płytki nakładając cienką warstwę lakieru.

Więcej: www.anniesloan.com/pl
HSHpr, red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*