Od porządków jesień się zaczyna

Zaledwie kilka dni temu zakończyło się kalendarzowe i astronomiczne lato, a meteorolodzy już ostrzegają nas przed rychłą i drastyczną zmianą pogody. Warto więc już teraz zaplanować wykonanie najważniejszych prac konserwatorskich wokół domu i przygotować go na trudne jesienne i zimowe warunki atmosferyczne. O czym nie wolno zapomnieć?

Każdy gospodarz wie, że jesień to czas, w którym szczególną uwagę należy poświęcić ogrodowi
i terenowi przy domu. Rośliny w zależności od gatunku i ich potrzeb dobrze zabezpieczyć włókniną, stroiszem lub siatką cieniującą. Meble wypoczynkowe wykorzystywane w okresie wakacji teraz najlepiej będzie przenieść w miejsce, w którym bezpiecznie przeczekają najbliższe miesiące. Właścicieli domów czeka ponadto przegląd stanu ogrodzenia, elewacji i innych elementów budynku. To może być bowiem ostatni dzwonek na przeprowadzenie ewentualnych prac konserwacyjno-naprawczych. Szczególną uwagę powinni oni poświęcić systemowi rynnowemu i dachowi, bo
w najbliższych miesiącach będą one najbardziej narażone na działanie niekorzystnych warunków pogodowych.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Przegląd stanu poszycia i orynnowania najlepiej przeprowadzić już w najbliższych dniach i nie czekać z tym do ostatniej chwili. Pozwoli nam to zaoszczędzić nerwów w przyszłości i może uchronić przed niepotrzebnymi wydatkami. Woda przepływająca przez rynnę może odsłonić ewentualne nieszczelności, które należy niezwłocznie naprawić, zanim doprowadzą do większych uszkodzeń. To zadania, które dobrze powierzyć doświadczonym fachowcom.

System rynnowy jest niezwykle ważnym elementem każdego budynku. Pełni on przede wszystkim funkcję ochronną, odprowadzając nadmiar wody deszczowej z dachu. Dokonując okresowych przeglądów i starannie wykonując wszystkie czynności konserwatorskie, możemy być pewni, że orynnowanie zamontowane na naszym domu będzie dobrze spełniało swoje funkcje niezależnie od pory roku.

Galeco, red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*