Kuchnia idealnie dopasowana

Michał Anioł mawiał, że „nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość”. Chociaż nasza kuchnia to nie Kaplica Sykstyńska, warto zadbać o spójność jej kluczowych elementów. Niewątpliwie zalicza się do nich harmonijne dopasowanie dekorów, struktur oraz obrzeży meblowych.

O gustach się nie dyskutuje? Niekoniecznie. Wszystko, co nas otacza, jest odzwierciedleniem personalnych upodobań. Zazwyczaj wybieramy rzeczy tak, aby podobały nam się w danej chwili i zarazem pasowały do naszego stylu, czyli poprzednich decyzji zakupowych. Jednak jest spora różnica pomiędzy małymi dodatkami takimi jak nowy wazon, a dużymi zakupami – na przykład meblami i sprzętem AGD. Dlatego też wybierając rzeczy droższe, najczęściej staramy się stawiać na ponadczasowe wzory, które nie opatrzą się w ciągu kilku miesięcy i pozwolą na wygodne dopasowanie kolejnych elementów aranżacyjnych.

Dekor to nie wszystko

Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się tworzenie strefy dziennej, na którą składa się połączenie salonu i kuchni. W mniejszych mieszkaniach pozwala to na wizualne powiększenie przestrzeni. Jednym z głównych elementów definiujących wystrój jest więc zabudowa kuchenna. Dlatego wybierając jej styl, zwracamy uwagę na trwałość użytych materiałów, jak również na ich ogólną estetykę.

Przeważnie mamy w głowie wizję kuchni, dopóki nie staniemy przed wyborem jednego konkretnego dekoru… z tysięcy dostępnych wariantów. Okazuje się również, że niestety to nie wszystko. Na efekt finalny składa się połączenie dekorów oraz obrzeży. Ich odpowiednia kombinacja sprawia, że fronty i brzegi poszczególnych elementów wyglądają jak wykonane z jednorodnego materiału. Do tego dochodzi jeszcze struktura, która decyduje m.in o wrażeniach dotykowych oraz o tym, czy całość wygląda autentycznie. Inną powierzchnię powinna mieć płyta naśladują marmur, a inną drewnopodobna dębowa.

Znajdź swój świat

Warto wiedzieć, że producenci zdają sobie sprawę z nawarstwiających się trudności i wychodzą nam naprzeciw.

Spójne łączenie materiałów to również rozwiązanie przyszłościowe. Dlatego dobór fragmentu pasującego obrzeża nie stanowi problemu — nawet po kilku latach. Bardzo trudno będzie własnoręcznie polakierować dwa kawałki drewna tak, żeby wyglądały identycznie. Zwłaszcza w długich odstępach czasu.

Kto szuka, ten znajdzie

Czy wiesz, że dekory wielu producentów łatwo znajdziesz w jednym miejscu? Zamiast jeździć po salonach i wertować kolejne próbniki, można skorzystać z internetowej wyszukiwarki dekorów.

Chociaż diabeł tkwi w szczegółach, jak widać nie trzeba się ich bać. Wiedzieć, gdzie szukać — to już połowa sukcesu. Nowoczesne rozwiązania pozwalają dokonać komfortowego oraz pewnego wyboru. Teraz wystarczy zaparzyć sobie kawę, a resztę spokojnie dopasujemy na ekranie domowego komputera. W ten sposób zbudujemy wystrój, w którym czujemy się dobrze i wyrażamy siebie.

JAF, red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*