Kuchnia w stylu industrialnym

Otwarte przestrzenie, naturalne materiały, ciemne barwy – tak w skrócie można opisać styl industrialny, który szturmem podbił serca zarówno projektantów, jak i inwestorów. Co sprawiło, że ten – jak mogłoby się wydawać – niezbyt przytulny styl zagościł też w wielu polskich domach?

Ostatnie lata pokazały, że Polacy najchętniej decydowali się urządzać swoje mieszkania w stylu skandynawskim. Wszechobecna biel i aranżacyjna czystość ogarnęły nasze mieszkania i domy. Jednak od kilku sezonów na zachodzie widać zupełnie inne trendy. Chęć wprowadzenia zmian do naszych wnętrz sprawiła, że powoli – choć coraz odważniej – zaczęliśmy poszukiwać ciekawych inspiracji. Jednym z najsilniejszych trendów, który zaczął pojawiać się zarówno w eleganckich domach, butikowych mieszkaniach, jak i luksusowych restauracjach, jest styl industrialny.

Czarna płyta gazowa bez płomieni

Przemysłowy charakter stylu industrialnego w głównej mierze opiera się na dużych i wolnych przestrzeniach. Właśnie dlatego jest on najczęściej wykorzystywany podczas tworzenia projektów mieszkań typu studio. Jednak dzięki mnogości dostępnych na rynku rozwiązań możemy pozwolić sobie na stworzenie industrialnej przestrzeni także w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym. Wykorzystanie surowych materiałów, które mają oryginalną strukturę i fakturę, a także ciemne kolory – czerń i szarości – sprawia, że musimy pamiętać o odpowiednim oświetleniu wnętrz zaaranżowanych w stylu industrialnym. Pomocne okażą się tutaj lampy dekoracyjne oraz rezygnacja z dodatkowych osłon okiennych. W innym przypadku zastosowanie rozwiązania mogą nas zacząć przytłaczać.

Industrialna kuchnia

W industrialnych kuchniach pierwsze skrzypce grają meble i dekoracje. Warto zdecydować się na pokazanie wszystkich swoich sprzętów, w przeciwieństwie do minimalistycznego, schowanego wyposażenia. Otwarte szafki, ciekawe instalacje ścienne i półki, na których można trzymać stylizowane na szarpnięte zębem czasu garnki lub inne naczynia dodadzą pomieszczeniu specyficznego klimatu nowojorskiej restauracji. Jeśli dysponujemy dużą i jasną przestrzenią, bez wahania możemy zdecydować się na zabudowę kuchenną z czarnymi frontami lub czarnym blatem. Pomieszczenie zyska niezwykle ekskluzywnego charakteru i odważnego pazura. Jeśli jednak czerń w takim wydaniu może przytłoczyć pomieszczenie, a co za tym idzie – mieszkańców, warto wprowadzić ten akcent kolorystyczny w wyposażeniu i dekoracjach.

Stworzenie industrialnej kuchni opiera się na wykorzystaniu wyjątkowych materiałów oraz ciekawych rozwiązań meblowych i sprzętowych, oferujące wyjątkowe w skali światowej rozwiązania technologiczne oraz gustowny design.

Styl industrialny ze względu na swój charakter i mocne akcenty kolorystyczne należy do jednej z bardziej odważnych inspiracji aranżacyjnych. Wykorzystując w industrialnej kuchni płytę gazową bez płomieni, opartą na wyjątkowej w skali światowej technologii, zagwarantujemy użytkownikom nie tylko wysoki komfort użytkowania, ale także ponadczasową estetykę.

GutPR, red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*