Zamiatarką jesień się zaczyna…

Nadejście jesieni często wzbudza nostalgię za minionym latem. Niepotrzebnie, bo i ta pora roku może wyzwolić w nas wiele pozytywnych emocji. Tym bardziej, że jeszcze cieszymy się dość długim dniem i jak tylko pogoda pozwoli, czas spędzać będziemy w ogrodzie czy na tarasie. Kto realizuje się w pracach ogrodniczych wie doskonale, jak istotna jest jesień w ogrodzie, dla nowych roślin i tych, które już latem cieszyły oko swą bujnością. Dlatego firma KArcher ma kilka porad dla wszystkich posiadających dom z ogrodem.  

Rada 1

Choć być może długotrwałe zamiatanie miotłą pozwala spalić nieco kalorii, to, przyznajmy szczerze, takie zajęcie nie jest zbyt przyjemne. Warto zamiast tego użyć jednej z domowych zamiatarek Kärcher, które nawet pięć razy szybciej niż miotła radzą sobie z luźnymi zabrudzeniami wokół domu (żwir, piach, liście, niedopałki, kapsle etc.)


Rada 2

W swojej ofercie firma Kärcher posiada trzy modele domowych zamiatarek: S 550, S 650 oraz S 750. Dla posiadaczy większych posiadłości polecane są modele o symbolach S 650 i S 750. Jak działa takie urządzenie? Bardzo prosto, gdyż zamiatarka jest urządzeniem mechanicznym napędzanym ręcznie. Szczotka walcowa oraz szczotki boczne (Kärcher S 650 posiada dwie szczotki boczne) są napędzane przez dwa duże koła. To zapewnia stabilność i wspaniałe rezultaty usuwania zanieczyszczeń także na zakrętach, przy krawężnikach czy ścianie domu.

Podczas zamiatania pył nie jest wzbijany w powietrze, ponieważ cały mechanizm jest dobrze uszczelniony. Wyjmowany pojemnik na zanieczyszczenia o poj. 16 l w modelu Kärcher S 650 jest komfortowy w opróżnianiu śmieci. Model Kärcher S 750 posiada nadto regulację docisku szczotki bocznej do podłoża, co wzmacnia skuteczność zamiatania na różnych rodzajach nawierzchni zewnętrznych. Zamiatarka S 750 ze zbiornikiem o poj. 32 l umożliwia zebranie naprawdę dużej ilości śmieci bez konieczności częstego opróżniania zbiornika.


Rada 3

Podwozie zamiatarek wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego jest odporne na przypadkowe uderzenia, wilgoć oraz zmiany temperatury. Uchwyt prowadzący można dopasować do wzrostu osoby obsługującej, co zapewnia każdemu właściwy komfort pracy. A komfort przechowywania gwarantuje takie składanie zamiatarek po pracy, że w pozycji pionowej zajmują bardzo niewiele miejsca i zmieszczą się w każdym garażu.

Bardzo dobrym na jesień rozwiązaniem problemów z opadającymi liśćmi są odkurzacze uniwersalne Kärcher WD z funkcją wydmuchu (modele WD 3, WD 5 i WD 6), która jest przydatna, kiedy nie chcemy zbierać śmieci do zbiornika odkurzacza. Funkcja ta pozwala także usuwać zanieczyszczenia pozostające w narożnikach. Wybór takiego odkurzacza jest tym bardziej uzasadniony, że Kärcher WD zbierają zarówno suche jak i mokre zanieczyszczenia oraz ciecze w garażu, warsztacie czy piwnicy, a to czyni je niezastąpionymi pomocnikami w domu i jego otoczeniu przez cały rok.


Rada 4

Jesienne grillowanie może być naprawdę udane, gdy nie będziemy kłopotać się jak usunąć popiół… sprawnie i bez brudzenia się! Takie wygodne zakończenie spotkania z przyjaciółmi zapewni odkurzacz kominkowy Kärcher AD 4 Premium. To sprzęt, który przydaje się domownikom o każdej porze roku, bo skutecznie wyczyści i kominek w salonie chętnie używany w zimowe wieczory. Kärcher AD 4 Premium zapewnia dużą siłę ssania i (wraz z metalowym zbiornikiem i rurą ssącą) wysoki poziom bezpieczeństwa przy odkurzaniu popiołu.

I tak jesień może być piękna!

Karcher

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*