Dom gotowy na Święta

Przygotowanie Świąt to spore wyzwanie logistyczne. Wybór odpowiednich prezentów, które ucieszą naszych bliskich, przygotowanie dwunastu potraw na wigilijny stół  no i ,last but not least, sprzątanie domu. Aby magia mogła naprawdę zagościć w naszych progach musimy gruntownie uporządkować cały dom. Warto podejść do tego zadania metodycznie. Unikniemy wtedy paniki i popłochu, że nie uda nam się zdarzyć ze wszystkim nim na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka.  Nie warto robić wszystkiego na ostatnią chwilę, ale zacząć przygotowania do Świąt już kilka tygodni wcześniej. To sprawi, że podczas Bożego Narodzenia nie będziemy bardzo zmęczeni i zachowamy siłę, by cieszyć się wyjątkowością tych chwil.

Okna – 2 tygodnie przed Świętami

Mycie okien przed Bożym Narodzeniem to już niemal narodowa tradycja. Nie musi się to jednak wiązać ze zmęczeniem po żmudnej i nierównej walce, jaką rok rocznie toczymy z zaciekami i smugami. Myjka do okien Kärcher WV 2 sprawi, że czyszczenie okien będzie czystą przyjemnością. Urządzenie to działa podobnie jak odkurzacz, zbiera całą brudną wodę do specjalnego zbiornika pozostawiając powierzchnię idealnie czystą bez smug, kapiącej wody, zacieków, czyli wszystkiego tego, co uprzykrza życie podczas tradycyjnego mycia okien. Co ważne praca myjką WV jest znacznie szybsza, niż mycie okien tradycyjnie, a to zimą ma ogromne znaczenie, ponieważ o przeziębienie nie trudno i im szybciej uporamy się z myciem okien, tym lepiej dla naszego zdrowia.

Kuchnia i łazienka – 2 dni przed Świętami

Kuchnia i łazienka to na mapie świątecznych porządków dwa punkty strategiczne. Oczywiście najlepiej jeśli dbamy o czystość w tych pomieszczeniach regularnie, wtedy przed Świętami czeka nas mniej pracy. Sprzątanie uporczywych zabrudzeń, z jakimi mamy do czynienia w kuchni i łazience będzie łatwiejsze z pomocą parownicy.

Podłogi – dzień przed Świętami

28% Polaków zapytana czego nie lubi w czynności mycia podłóg wskazała, że niedomytych podłóg czy pozostawionych śladów i smug, 19% – pracochłonnego i długiego procesu czyszczenia: tj. najpierw odkurzania a potem mycia z użyciem środka czyszczącego, 14% – wyżymania mopa, 12 % – czyszczenia sprzętu po myciu. Mop elektryczny potrafi odkurzać i myć podłogę w jednym przejściu roboczym. System samooczyszczania sprawia, że nie trzeba go czyścić po pracy.

Karcher, red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*