Moda na czerń?

Kolor czarny zyskał w XX wieku nowego znaczenia stając się kolorem elegancji, luksusu, wyrafinowania i prestiżu, również we wnętrzach.

Trudno sobie wyobrazić nasze szafy chociaż bez jednej rzeczy w czerni lub otoczenia bez czerni. To barwa budząca tajemniczość, respekt i szacunek. Czerń jest ulubionym kolorem intelektualistów i artystów. Jest też wyrazem tożsamości i indywidualizmu dla wielu subkultur.Czerń jest jedną z najbardziej klasycznych i powszechnie stosowanych kolorów przez wielu projektantów i stylistów. Podobnie jak klasyczna mała czarna zapoczątkowana przez Coco Chanel. Dlatego po ten zestaw barw sięgnęli także projektanci oferując łazienkę z elementami czerni.

124027542_3219099368215719_6699861404575935779_o.jpg

Cała kolekcja ceramiki oferowana jest m.in. w czerni matowej lub połysku. Dowolny model umywalki można skomponować z miską wc i deską wc. Idealna geometria i harmonia kształtów serii ceramiki jest jeszcze bardziej uwypuklona w tej mocnej zarysowującej bryłę kolorystyce.Seria oferuje ogromną gamę umywalek wolnostojących, ściennych, nablatowych i blatowych do kompletowania z szafkami. Wyjątkowy nastrój tworzy kompozycja umywalki z czarnym stelażem. Tu też istnieje możliwość dobrania rozmiaru w zależności od potrzeb wnętrza. Stelaże pod umywalkę są chromowane lakierowane w czerni matowej w trzech rozmiarach 46 cm, 60 cm, 90 cm.Całą kompozycję w czerni można podkreślić przez czarne dodatki w tej samej kolekcji. Znajdziemy tu spektakularne elementy jak lustra, półki, stołki , relingi, po drobne, subtelne detale np. dysk do baterii Kartellbylaufen czy elektroniczny bezdotykowy przycisk spłukujący w czarnym szkle.

Ciekawą kompozycję stanowi odwrotność aranżacji czyli czerń na ścianach z elementami w bieli,  od ceramiki po najdrobniejszy dodatek łazienkowy. Przeźroczyste elementy tworzą wyjątkowy nowoczesny efekt.

124120433_3219099611549028_2205213818928977593_o.jpg

Czerń jest kolorem tradycji i zarazem nowoczesności. Obydwie te cechy sprawiają, że czerń kojarzona jest z dobrym smakiem i klasyką.  Wykorzystywany jest dzisiaj dość często przez architektów wnętrz, projektantów mebli i przedmiotów codziennego użytku. Nie sposób przejść obok niej obojętnie.

pl.roca.com red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*