Nowa gospodarka tworzywami sztucznymi

fot. Vileda

Freudenberg Home and Cleaning Solutions podpisuje globalne zobowiązanie Fundacji Ellen MacArthur

Freudenberg Home and Cleaning Solutions (FHCS) ogłosił że ​​jest sygnatariuszem globalnego zobowiązania Fundacji Ellen MacArthur w zakresie nowej gospodarki tworzywami sztucznymi. Podejmując to zobowiązanie, wiodący globalny dostawca markowych systemów czyszczących, wspiera wizję gospodarki w obiegu zamkniętym, w której produkty z tworzyw sztucznych nigdy nie stają się odpadem.

Więcej niż oświadczenie

Opakowania z tworzyw sztucznych zanieczyszczają rzeki, morza i krajobrazy na całym świecie. Problemem nie jest samo opakowanie z tworzywa sztucznego, ale sposób w jaki się z nim obchodzimy. Od lat wszyscy mówią o „gospodarce w obiegu zamkniętym” – jej główną ideą jest zapobieganie wyrzucaniu plastiku jako odpadu. FHCS chce ten pomysł urzeczywistnić.

Zielone cele

Cele, które wyznacza zobowiązanie dla FHCS do 2025 roku, są ambitne:

– firma będzie dążyła, aby do 2025 roku 100% wszystkich opakowań nadawało się do recyklingu, ponownego użycia lub kompostowania. Do tego czasu FHCS sprawdzi wszystkie swoje produkty na całym świecie, wyeliminuje problematyczne lub niepotrzebne opakowania, np. zmieniając laminowaną folię z tworzywa sztucznego na jednomateriałową,

– celem jest osiągnięcie 50% zawartości materiałów pochodzących z recyklingu we wszystkich opakowaniach i 25% zawartości materiałów, pochodzących z recyklingu w opakowaniach plastikowych w 2025 roku,

– zwiększenie ilości materiałów pochodzących z recyklingu w stałych produktach FHCS z tworzyw sztucznych z obecnych 46% do 50%, do 2025 roku,

– opracowanie rozwiązań, umożliwiających przekształcenie opakowań transportowych z systemów jednorazowego użytku na systemy wielokrotnego użytku – w logistyce magazynowej i fabrycznej oraz transporcie B2B.

Dotychczasowe osiągnięcia: małe zmiany mają duży wpływ

FHCS już od dłuższego czasu analizuje wszystkie rozwiązania dotyczące opakowań, co często ujawnia potencjał oszczędności znacznej ilości materiału. Na całym świecie kontrolowane są wszystkie opakowania – tak, aby ustalić, gdzie można zastosować inteligentne rozwiązania, które całkowicie zlikwidują lub zmniejszą ilość materiału.

Fundacja Ellen MacArthur (EMF) to organizacja pozarządowa (NGO), zrzeszająca przedstawicieli biznesu, polityki, nauki i instytucji publicznych w celu przyspieszenia przejścia do funkcjonującej gospodarki o obiegu zamkniętym. Podejmując zobowiązanie, dotyczące nowej gospodarki tworzywami sztucznymi, ponad 1000 wiodących firm, uniwersytetów, decydentów i organizacji pozarządowych zobowiązało się do osiągnięcia wspólnego celu: do 2025 r.: używać wyłącznie opakowań plastikowych w 100% nadających się do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania. Sygnatariusze zobowiązania stanowią 20% wszystkich plastikowych opakowań produkowanych na całym świecie.

sfera-group.pl, red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*