Jak odnowić meble ogrodowe?

Własne miejsce pod słońcem, idealne do odpoczynku na świeżym powietrzu, możemy stworzyć samodzielnie w ogrodzie lub na balkonie. Już sam pomysł na urządzenie takiej przestrzeni oraz jego realizacja mogą przynieść nam wiele satysfakcji i okazać się doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wiosennego weekendu.

Jak to zrobić? Najlepiej korzystając z porad Annie Sloan, eksperta w dziedzinie kolorów i technik dekoracyjnych. Projekt na nadchodzący weekend to metamorfoza mebli ogrodowych, dzięki której wprowadzisz do swego ogrodu więcej koloru. To dokonały początek, aby stworzyć swoje małe miejsce pod słońcem. – Przygotowanie ogrodu na lepszą pogodę to satysfakcjonujące zadanie, które pomoże wykreować klimat na nadchodzące, ciepłe miesiące – wyjaśnia Annie. – Wyjazd na wakacje także w tym roku wydaje się niepewny, dlatego świetnym pomysłem, aby zainwestować zaoszczędzone pieniądze jest stworzenie we własnym ogrodzie pięknego azylu na lato – dodaje ekspertka.

Do odnowienia mebli ogrodowych Annie Sloan poleca jasne barwy. – Żółty jest najbardziej słonecznym, najszczęśliwszym, wyborem do przestrzeni zewnętrznych. Taki kolor przyniesie słońce nawet w deszczowe dni, niezależnie od tego, czy odnowione meble ustawisz w otoczeniu rabat w pełnym rozkwicie czy dysponujesz jedynie betonowym patio – mówi Annie.

Annie Sloan podpowiada, aby wykorzystać w pełni nawet najmniejsze przestrzenie na zewnątrz. – Odnowienie mebli ogrodowych i ożywienie zewnętrznej stolarki i ogrodzeń to dzieło zaledwie kilku godzin – wyjaśnia Annie. Malowaną powierzchnię najlepiej zabezpieczyć wytrzymałym, wodnym lakierem poliakrylowym.

Lakier jest bezbarwny, szybko wysycha i nie żółknie. – Użyj resztek do malowania doniczek, aby uzyskać elegancki, spójny wygląd całej przestrzeni – podpowiada Annie.

Efektem naszych prac będzie wspaniałe miejsce wypoczynku podczas weekendów, majówki, a nawet dłuższego urlopu, które może być także efektownym tłem dla pamiątkowych postów z pozdrowieniami „szkoda, że Cię tu nie ma…”.

HSH PR oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*