Cargo: superbohater każdej kuchni

Cargo, czyli system wysuwanych półek do mebli kuchennych staje się coraz popularniejszy w Polskich domach. Nic dziwnego – to rozwiązanie, które pozwala lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i zapewnia łatwy dostęp do przechowywanych produktów. Dobrze zorganizowana przestrzeń przechowywania sprawia, że gotowanie staje się przyjemniejsze. Dlaczego warto postawić na tego typu szafki? Oto 5 powodów.

 1. Na wyciągnięcie ręki
  Tradycyjne szafki bywają mało funkcjonalne – produkty umiejscowione z przodu łatwo dostrzec, natomiast te, które znajdują się w głębi zwykle są trudno dostępne i słabo widoczne. Cargo rozwiązuje te problemy. Jednym ruchem wysuwa się całą jego zawartość i jednocześnie zyskuje dostęp do wszystkich produktów. Dzięki temu można zaoszczędzić czas na szukaniu żywności i od razu przejść do przygotowania posiłku
 2. Zastępca domowej spiżarni
  Posiadanie zapasów w postaci dodatkowego opakowania ryżu, mąki czy makaronu to dobry nawyk. Pojawia się jednak pytanie: gdzie umieścić te produkty? Szczególnie w niewielkich kuchniach często brakuje miejsca na przechowywanie. Tu świetnie sprawdzi się cargo, które pozwoli uporządkować zapasy, a co za tym idzie – umiejętniej nimi zarządzać. Wnętrze szafki cargo można dostosować, regulując odstępy między koszykami, dzięki systemowi haczyków oraz używając dodatkowych akcesoriów, takich jak praktyczne pojemniki. Dzięki temu cargo pomieści zarówno wysokie butelki, jak i mniejsze opakowania, a także drobne torebki z przyprawami.
 3. Szyte na miarę
  Każda kuchnia jest inna, tak jak styl życia korzystających z niej użytkowników. Aby w pełni wykorzystać potencjał danej przestrzeni ważne jest dopasowanie rozmiaru i typu systemu cargo.
 1. Sposób na wnękę
  W niewielkich kuchniach liczy się każdy centymetr przestrzeni do przechowywania. Jednym z miejsc, które często pozostają niezagospodarowane są wąskie wnęki. Niestandardowe wymiary i głębokość utrudniająca dostęp to najczęstsze przeszkody, które sprawiają, że ta część kuchni pozostaje niewykorzystana. Na szczęście nawet w wąskiej przestrzeni można umieścić funkcjonalne, wysuwne cargo, zyskując dostęp do wszystkich przechowywanych tam produktów. Już szafka o szerokości 15, 20 lub 25 cm wystarczy, by stworzyć we wnęce komfortową przestrzeń przechowywania. Najpopularniejsze są jednak moduły 30 i 40 cm.
 2. Ergonomia i oszczędność
  Zgromadzenie żywności w jednym, łatwo dostępnym miejscu pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas podczas gotowania, ale również lepiej zorganizować zakupy. Przygotowując listę potrzebnych produktów często zdarza ci się przeglądać szafki w celu sprawdzenia zapasów? Zdarzyło się, że w zapomnianej szufladzie nagromadziły się przeterminowane produkty? Cargo sprawia, że zapasy będą dobrze widoczne, dzięki czemu będą zużywane na bieżąco.

OKK PR, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*