Ze smartfonem w łazience?

Boisz się o smartfona w łazience? Mamy sposób na wygodne i bezpieczne korzystanie z telefonu podczas codziennej toalety.

Niektórzy są tak bardzo uzależnieni od smartfona, że umilają sobie czas grając na telefonie podczas mycia zębów, słuchają muzyki, audiobooków i czytają artykuły w czasie kąpieli. Zabierają ze sobą telefon oczekując ważnych wiadomości. Skoro już nie potrafimy nawet na chwilę oderwać się od tego urządzenia, to pojawia się pytanie: jak zaaranżować przestrzeń w łazience, aby bezpiecznie korzystać ze smartfona?

W łazience ze smartfonem

Do niedawna było to zjawisko praktycznie niespotykane. Najwięcej osób sprawdza w tym czasie, co dzieje się w mediach społecznościowych. Co trzeci badany przyznał się do robienia w łazience zakupów on-line, a niektórzy odwiedzają nawet profile randkowe.

Smartfon w łazience – czy to bezpieczne?

Nasuwa się pytanie – czy korzystanie ze smartfona w łazience jest bezpieczne? Można spojrzeć na to z kilku stron, zaczynając od aspektów najbardziej praktycznych. Co jakiś czas zdarza się, że ktoś traci życie, ładując telefon podczas kąpieli (ostatnio we Francji i w Rosji). Wystarczy, że wyślizgnie się z dłoni podczas sprawdzania sms-a… Dlatego przede wszystkim lepiej nie ładować telefonu w łazience, a szczególnie podczas kąpieli i w pobliżu prysznica.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo samego smartfona w łazience, to tzw. zbicie szybki zdarza się najczęściej właśnie przez nieuwagę podczas chodzenia czy stania z telefonem w jednej dłoni. Posiadacze drogich sprzętów powinni mieć na uwadze, jak łatwo o uszkodzenie smartfona, gdy zetknie się on z twardą posadzką lub kafelkami.

Pozostaje jeszcze bezpieczeństwo w sieci. Wirusy na telefonie zdarzają się niemal tak często, jak na laptopie. Niektóre tzw. trojany są w stanie przejąć kontrolę nad aparatem w telefonie bez wiedzy użytkownika. Lepiej mieć to na uwadze, kąpiąc się z telefonem.

Jeśli natomiast chodzi o psychologiczne efekty korzystania ze smartfona w łazience, to należy się nimi niepokoić w stopniu umiarkowanym. Czytanie informacji w łazience to tylko przedłużenie trendów obecnych z nami od setek lat, jak czytanie książek, listów czy gazet w wannie. Oczywiście nie jest dobrym sygnałem sytuacja, gdy ktoś nie może wytrzymać bez sprawdzania mediów społecznościowych nawet podczas prysznica…

Półka na telefon do łazienki

Rozwiązaniem może być półka na telefon do łazienki. To może być płaska tafla szkła lub metalowy koszyczek.

Praktyczne z punktu widzenia użytkowników telefonu są umywalki z szerokimi blatami, na których można położyć telefon. W końcu poza bezpośrednim korzystaniem z telefonu podczas sprawdzania e-maili czy wiadomości, coraz więcej osób chce tylko odłożyć telefon, by posłuchać podcastu czy wiadomości. Jeśli w łazience nie ma takich płaskich, bezpiecznych miejsc, to mieszkańcy są skazani na balansowanie telefonu na rancie umywalki czy w innym zupełnie nieprzystosowanym do tego miejscu. A wszyscy wiemy, jak to się może skończyć…

Touch PR, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*