Bezpłatny eBook o bezpieczeństwie pożarowym fotowoltaiki

Columbus wydał poradnik na temat bezpieczeństwa pożarowego instalacji fotowoltaicznej. Znajdziemy w nim m.in. przegląd zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz wskazówki, na co zwracać uwagę przy wyborze dostawcy fotowoltaiki.

Dynamicznie rośnie rynek mikroinstalacji w Polsce. Na koniec pierwszego kwartału br. liczba prosumentów przekroczyła pół miliona, co oznacza wzrost o 150 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Wraz ze wzrostem popularności fotowoltaiki, rośnie też ilość obaw związanych z kwestią bezpieczeństwa pożarowego.

W poradniku znajdują się informacje na temat komponentów i zasad działania systemu elektrycznego, jakim jest fotowoltaika, regulacje prawne dotyczące bezpieczeństwa pożarowego oraz omówienie czynników, które mogą być bezpośrednią przyczyną pożaru. Opracowanie zawiera także analizę zdarzeń pożarowych instalacji PV, jakie miały miejsce w Niemczech i Wielkiej Brytanii oraz pokazuje ich skalę.

Ważną część eBooka stanowi przegląd zabezpieczeń pożarowych stosowanych na rynku PV, oraz konkretne porady, jak zadbać o bezpieczeństwo instalacji.

Poradnik “Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych” jest dostępny bezpłatnie. Można go pobrać ze strony: www.columbusenergy.pl/lp/columbus-safe-ebook

Columbus Energy, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*