Nowoczesność na tapecie

design: Studio Projekt, photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

Rzadko spotyka się mieszkanie, którego wnętrza są tak perfekcyjnie dopracowane.W projekcie Estery i Roberta Sosnowskich ze Studia Projekt nic nie jest przypadkowe. Każde z pomieszczeń opowiada swoją historię, która układa sięw pełną fascynujących momentów opowieść o współczesnym, dynamicznym stylu życia.

Przejechać do innego, odległego miasta, by spotkać się z architektami, którym chce się powierzyć projekt swojego domu? Tak! Gdy po roku poszukiwań właściciele mieszkania w Pruszkowie w końcu znaleźli w Internecie projekty pracowni, które w stu procentach odpowiadały ich estetyce, od razu zdecydowali się na podróż do Ostródy. Właśnie architektom z tej pracowni powierzyli aranżację czteropokojowego mieszkania pod Warszawą.

W trakcie rozmów o wnętrzu właściciele podkreślali, że pragną, by ich mieszkanie było ciepłe i przytulne, a jednocześnie nowoczesne. Chcieli także, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń, stąd decyzja o projektowaniu mebli na wymiar.

Apartament w Pruszkowie to obszerny salon połączony z aneksem kuchennym, trzy sypialnie: master bedroom i pokoje synów oraz łazienka i hol. Strefa dzienna utrzymana jest w konsekwentnej kolorystyce. Najwięcej tu drewnianych elementów wykonanych z dębu w naturalnym wybarwieniu. To właśnie one wraz z podłogą stwarzają ciepły, domowy klimat. Zaletą wybranych paneli podłogowych jest to, że są bardzo odporne na uszkodzenia oraz wodoodporne, nadają się więc także do wykorzystania w aneksie kuchennym. Taka sama podłoga w całym mieszkaniu optycznie powiększa przestrzeń i sprawia, że można zrezygnować z nie zawsze estetycznych połączeń gresu i podłogi drewnianej.

Aneks kuchenny zajmuje całą jedną ścianę salonu, mimo to nie przytłacza wnętrza. Wszystko dzięki ujęciu całości zabudowy w czarną ramę oraz decyzji o zróżnicowaniu wykończenia frontów kuchennych – dolne – dębowy fornir, górne – matowe, jasnoszare płyty meblowe. Także kuchenny blat i pas delikatnego kwarcu chroniący ścianę nad nim sprawiają, że całość nie dominuje we wnętrzu salonu.

W salonie znajdziemy piękny dębowy mebel do przechowywania wykonany na zamówienie wedle pomysłu Studia Projekt. Część regału to otwarte półki. Druga, zamykana to barek, ukryty za ryflowanymi drzwiami. Ryflowane panele dębowe pojawiają się również jako akcent dekoracyjny nie tylko w salonie, lecz również i w holu. Stanowią one nijako zapowiedź tego, co czeka na nas w strefie dziennej.

Drugim motywem przewodnim wnętrza jest rewelacyjnie zaprojektowane oświetlenie. Nowoczesne, tworzące graficzną kompozycję nadaje współczesny rytm i cudownie kontrastuje z tradycyjnym drewnianym wykończeniem mebli i welurową tapicerką siedzisk – gołębiej sofy i turkusowego fotela – mocnego akcentu kolorystycznego.


Trzecią historią, którą opowiada wnętrze zaprojektowane przez Esterę i Roberta Sosnowskich to historia o designerskich tapetach, które pojawiają się w pokoju dziennym, dziecięcym, a także w łazience! To one przenoszą domowników w inny, abstrakcyjny wymiar.

Do delikatnego, pastelowego świata przenosi nas tapeta aakcentująca strefę jadalni w salonie. Na jej tle naprawdę świetnie wygląda lampa, która powtarza motyw przenikających się prostokątów. Zestawienie tapety z tą konkretną lampą to prawdziwy majstersztyk.

Idąc tropem tapet, trafiamy do sypialni państwa domu. Charakter tego pokoju określa natomiast tapeta przedstawiająca niebo w sierpniową, rozgwieżdżoną noc. Dzięki usunięciu grzejnika (we wnętrzu zainstalowano ogrzewanie kanałowe) można było wygospodarować miejsce nie tylko na pokaźnych rozmiarów szafę, lecz również na regał na książki i niewielkie biureczko.

HSH PR, oprac.red.AS
Zdjęcia: Katarzyna Seliga-Wróblewska i Marcin Wróblewski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*