Ażury i szlachetna kostka brukowa

Powierzchnia biologicznie czynna jest możliwa do ułożenia również z użyciem szlachetnej kostki brukowej. Ale nie każdej.

Od opłat za brak retencji wody w miejscu występowania opadów chronią kostki i płyty ażurowe. Odwodnienie terenu odbywa się naturalnie. Woda filtrowana jest do gruntu, a nie do kanalizacji. Ażury sprzyjają ogrodowym roślinom. Spełniają przy okazji wymogi prawne jakie musi spełniać „nawierzchnia biologicznie czynna”. A jak z komfortem użytkowania?

Szlachetna kostka brukowa i bruk ażurowy w jednym ma boczne zakończenia tworzą w nawierzchni obszary, przez które woda swobodnie przenika do gruntu. Jednocześnie można poruszać się po niej równie komfortowo jak po tradycyjnej nawierzchni.

Jako szlachetna kostka brukowa nadaje nawierzchni szlachetny, estetyczny wygląd. Efekt można wzmocnić wypełniając wolne przestrzenie dopasowanym kolorystycznie grysem. Ale nawet w wersji gładkiej – dobierając gatunki traw – bruk ażurowy tworzy „zielone” nawierzchnie płynnie przechodzące w ogród.

nota bene, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*