Jakie materiały do programu “Czyste Powietrze”?

Fot. De Dietrich

Pod adresem: lista-zum.ios.edu.pl znajduje się lista zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), które spełniają wymagania określone w programie „Czyste Powietrze”. Lista ma być pomocą dla osób składających wniosek w programie. Dzięki niej mogą wybrać urządzenia i materiały, co do których jest pewność, że będą kwalifikować się do dofinansowania. Na liście ZUM jest około 200 urządzeń BDR Thermea.

Baza ma dać potencjalnym beneficjentom “Czystego Powietrza” dostęp do informacji o najwyższej jakości, ekologicznych rozwiązaniach. Ma przyspieszać także weryfikację wniosków w programie – każde urządzenie i materiał, który znalazł się na liście, został zweryfikowany pod kątem przepisów i norm obowiązujących w naszym kraju, a także rzetelności informacji przekazanych przez producentów. Lista powstaje we współpracy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) z Instytutem Ochrony Środowiska – Państwowym Instytutem Badawczym.

W bazie ZUM znajduje się już około 200 urządzeń: kotły kondensacyjne gazowe i olejowe, pompy ciepła powietrze-woda, gruntowe pompy ciepła i kolektory słoneczne. Każde urządzenie jest dokładnie opisane, na karcie produktu można znaleźć pełną dokumentację techniczną i etykietę energetyczną dla każdego modelu. Aby urządzenie mogło znaleźć się na liście, należało spełnić szereg formalności wymaganych przez NFOŚiGW.

LET PR, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*