Jak stworzyć przyjazną kuchnię?

Kuchnia to miejsce, gdzie koncentruje się życie codzienne wszystkich domowników. To tutaj spędza się najwięcej czasu w gronie rodzinnym, nie tylko podczas spożywania posiłków. Pomiędzy nimi przewijają się setki chwil wspólnych rozmów, dokazywania z dziećmi czy gotowania posiłków dla całej rodziny. Aby zadbać o wyjątkowość tego miejsca, warto postawić na rozwiązania, które uczynią nasze kuchnie komfortowe i funkcjonalne, a jednocześnie ubogacały walorami estetycznymi.

Dobrze przemyślana kuchnia musi skupiać się przede wszystkim na wygodzie i funkcjonalnym zorganizowaniem przestrzeni. Dodatkowymi atutami może być nowoczesny i elegancki design nawiązujący do aktualnych trendów. E

Szuflady idealnie ułożone

Idealną lokalizacją szuflady może być miejsce tuż pod płytą grzewczą. Tak bliska odległość od miejsca gotowania sprawi, że wszystkie potrzebne akcesoria można mieć na wyciągnięcie ręki. W dobrze wyposażonej szufladzie może znaleźć się blok na noże, uchwyt na folię aluminiową lub specjalistyczne sztućce do gotowania. Na pewno znajdzie się też miejsce na słoiczki z przyprawami, aby móc w każdej chwili dopieścić smak przygotowanych potraw. Innym istotnym miejscem na pakowną i dobrze wyposażoną szufladę jest miejsce tuż przy wejściu do pokoju dziennego. Taka szuflada sprawdzi się idealnie na sztućce do spożywania posiłków.

Sięganie bez większego wysiłku

Większe naczynia takie jak garnki zwykle sprawiają problem z umiejscowieniem ich, ale także w trakcie późniejszego ich wykładania z zagłębi kuchennych szafek. W przyjaznej kuchni na tą domową trudność na pomoc przychodzi system Le Mans. Zapewnia on doskonałe przechowywanie, wyjmowanie i przegląd wszelkich większych naczyń kuchennych bez najmniejszych problemów. Le Mans odnajdzie swoje zastosowanie również w przechowywaniu małych sprzętów AGD. Dzięki systemowi wszystkie naczynia i sprzęty wyjeżdżają płynnie z szafki na zewnątrz za pomocą lekkiego ruchu ręki bez konieczności pochylania się.

Funkcjonalizm w parze z elegancją

Funkcjonalne akcesoria mogą jednocześnie wyróżniać się stylem i elegancją. Idealnym przykładem jest linia koszy. Kosze cechują się płaskim relingiem, który pozwala łatwo wstawiać i wyjmować naczynia o każdej wielkości i kształcie. Kosze są dostępne w wersji chromowanej, a każda z półek została powleczona powłoką antypoślizgową, która zapewnia stabilność przechowywania przedmiotów.

OKK PR, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*