Bezawaryjny podczas największych mrozów

Niekiedy użytkownicy zewnętrznych zaworów czerpalnych zapominają o zamknięciu i opróżnieniu ich z wody przed nastaniem pierwszych przymrozków. Szkody, jakie wyrządza zamarzająca woda, często są widoczne dopiero na wiosnę. Aby całkowicie wyeliminować ryzyko awarii, warto wymienić tradycyjną armaturę na całoroczne rozwiązanie, które może funkcjonować nawet w ekstremalnie niskich temperaturach.

Jesień to dobry czas na modernizację zewnętrznej instalacji wodnej. Zastosowanie bezpiecznej i trwałej armatury mrozoodpornej pozwoli nie tylko uniknąć problematycznej wymiany uszkodzonego zaworu po ustaniu zimowych przymrozków, ale także zapobiec znacznie poważniejszym i kosztownym pracom remontowym, spowodowanym np. rozsadzeniem rur i zalaniem garażu czy pomieszczenia gospodarczego.

Jak działa mrozoodporny zawór?

W armaturze czerpalnej zastosowano inteligentne rozwiązanie techniczne, które eliminuje możliwość jej zamarzania. Wbudowany system automatycznego napowietrzania usuwa wodę z zewnętrznej części armatury po każdym użyciu. Jego kluczowy element stanowi zawór napowietrzający, który jest aktywowany równocześnie z zaworem zwrotnym w momencie zamknięcia dopływu wody. Gdy zawór ten otwiera się, napływa powietrze, a zewnętrzna wylewka jest całkowicie opróżniana z wody. W ten sposób armatura może być użytkowana nawet przez okres zimowy. Mechanizm odwadniania kranu wraz z zaworem napowietrzającym jest umieszczony w głębi ściany, co chroni go przed ujemnymi temperaturami. Jego działania nie zakłócają również żadne zewnętrzne zanieczyszczenia, jak np. liście, kurz czy pyłki. Skuteczne uszczelnienie zaworu zapewnia trwała uszczelka typu O-ring wykonana z wysokiej jakości materiału, który nadaje się do wody pitnej zgodnie z rygorystycznymi europejskimi normami. Zapewnia ona bezawaryjne działanie zaworu przez wiele lat, a nawet jeśli konieczna będzie jej wymiana, wystarczy tylko wyciągnąć wrzeciono. Cała operacja jest bardzo prosta, ponieważ wszystkie części armatury są dostępne od zewnętrznej strony. Obudowa jest w całości wykonana z wysokiej jakości, chromowanego mosiądzu i zabezpieczona przed korozją.

Doskonałe rozwiązanie modernizacyjne

Mrozoodporna armatura występuje jako zestaw montażowy do zabudowy w budynku w stanie surowym oraz jako gotowa do użycia wersja umożliwiająca łatwą instalację w już istniejącej ścianie zewnętrznej. Podłączenie do wewnętrznej instalacji wodnej jest przeprowadzane poprzez przyłącze gwintowane G½ lub rurę miedzianą o średnicy 15 mm. Głębokość zabudowy armatury wynosi do 480 mm, zaś ściana w której ma być instalowany, musi mieć grubość minimalnie 200 mm, a maksymalnie – 500 mm.

E.C.H.O. COMMUNICATIONS, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*