Zdalne sterowanie domem z telefonu?

Czy przydarzyło wam się będąc np. na wakacjach zastanawiać czy wasz dom jest bezpieczny?
Czy zakręciliście zawór z wodą, albo czy brama garażowa nie została otwarta? Dziś dzięki urządzeniom smart home możemy pozbyć się takich zmartwień i mieć pełną, zdalną kontrolę nad swoim lokalem. To co jeszcze kilka lat temu wydawało nam się czystą fantazją jest w twoim zasięgu.

Załóżmy, że w najbardziej słonecznych porach dnia nie ma cię w domu. Odpowiednia konfiguracja twojego domowego systemu smart uruchomi grzejniki zimą albo klimatyzację latem, która o określonej porze, czy w szczególnej sytuacji, zostanie wyłączona.

Pamiętajmy, że inteligentne systemy to zbiór naczyń połączonych, które sprytnie zintegrowane mogą pomóc w naprawdę bardzo ekologicznym, a także bezpiecznym i wygodnym życiu.

Jak działa taka aplikacja? Umożliwia zarządzanie wszystkimi urządzeniami inteligentnego domu za pomocą jednego urządzenia – np. telefonu. Pierwszym krokiem jest wykonanie skanu 3D nieruchomości. Skan swojego mieszkania można uzyskać korzystając z firmy, lub wykonać go samodzielnie za pomocą aplikacji dostępnej na telefon zarówno z systemem Android oraz iOS.

Zarządzanie inteligentnymi czujnikami to nie jedyna funkcjonalność aplikacji. Warto zwrócić uwagę na niezwykle przydatną funkcję umożliwiającą umieszczenie tam dokumentów związanych
z wyposażeniem domu, czy mieszkania.
Mogą to być np. instrukcje obsługi, gwarancje, czy faktury na meble lub sprzęt RTV/AGD. Przy pomocy aplikacji można również prowadzić kalendarz niezbędnych działań planując np. przeglądy techniczne, czy serwisowe.

Inkubatorium, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*