Modne meble do łazienki. 5 trendów łazienkowych na 2022 rok

Nowy rok to czas podsumowań, ale też oczekiwania na nowe. Jak zmieni się wystrój łazienek, co będzie modne w przestrzeni kąpielowej i na jakie meble łazienkowe warto postawić w 2022 roku, by cieszyć się nimi przez kolejne lata? Przedstawiamy 5 trendów aranżacyjnych na najbliższy rok.

  1. Naturalnie piękne meble łazienkowe

Natura na dobre rozgościła się we wnętrzach. Żywe rośliny, wszechobecna zieleń, a przede wszystkim naturalne materiały, jak kamień i drewno zdominowały wystrój naszych domów i mieszkań. Dają one namiastkę kontaktu ze światem przyrody, który znacznie ograniczył wybuch pandemii, ale też są wyrazem tęsknoty za naturalnością i troski o planetę. Naturalnych inspiracji nie może więc zabraknąć wśród topowych trendów aranżacyjnych w 2022 roku. Dotyczy to także przestrzeni kąpielowych. Okładziny ścienne i podłogowe imitujące naturalne materiały, kolorowe dekory inspirowane światem fauny i flory, a wreszcie meble eksponujące niepowtarzalny rysunek drewna to „must have” modnych łazienkowych aranżacji. Te ostatnie są gwarancją nie tylko pięknego wyglądu, ale i funkcjonalności. Drewniane fronty i dekory zdobne mebli zawsze dobrze się prezentują, a wykonane z najwyższej jakości materiałów bryły zapewniają trwałość na lata.

  1. Łazienka niczym domowe SPA

Powrót do natury i urządzanie łazienki w zgodzie z jej duchem sprawia, że przestrzeń ta staje się oazą spokoju, miejscem relaksu i codziennego wypoczynku po długim dniu. Dlatego od lat już znacząco rośnie rola tego pomieszczenia jako salonu kąpielowego, wręcz domowego SPA. Także w 2022 roku wśród wyraźnie zaznaczających się trendów bardzo ważną rolę pełni funkcja relaksacyjna łazienki. Odtworzyć klimat prawdziwego SPA pomogą naturalne materiały oraz odpowiednio dobrane meble łazienkowe. Powinny one nie tylko zapewniać wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, ale swą lekką w formie bryłą tworzyć przyjemne dla oka efekty wizualne.

  1. Przestrzeń szyta na miarę – modułowość i personalizacja

Modna łazienka w 2022 roku to nie tylko miejsce inspirowane naturą, sprzyjające relaksowi i pełniące funkcje domowego SPA, ale także przestrzeń dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dlatego tak ważnym trendem w aranżacji wnętrz nie tylko łazienkowych, jest personalizacja i wiążąca się z nią ściśle w przypadku mebli – modułowość. Spersonalizowany wystrój łazienki to piękny i efektowny wygląd wpisujący się w gusta i upodobania użytkowników, ale też rozwiązania szyte na miarę ich potrzeb, codziennych rytuałów i przyzwyczajeń. Dlatego meble modułowe, które dają możliwość personalizacji, to nie tylko szeroka oferty dostępnych brył, ale przede wszystkim kolekcje, które dzięki swoim proporcjom i konstrukcji pozwalają na dowolne zestawianie elementów i budowanie przestrzeni łazienek w oparciu o różne scenariusze użytkowe.

  1. Wszystko pod ręką – funkcjonalność i higiena

Modne meble do łazienki to takie, które pasują zarówno do stylu i wielkości pomieszczenia, ale też są funkcjonale i pomagają utrzymać tak ważną w dobie pandemii czystość, a tym samym zadbać o porządek w łazience na co dzień. I choć wielu wydawać się to może trywialne, zachowanie higieny w przestrzeniach domowych łazienek jest jednym z wiodących trendów w jej urządzaniu w 2022 roku. Ceramiczne powierzchnie z jonami srebra, bezkołnierzowe misy WC, bezdotykowe baterie, czy w końcu toalety myjące to wyposażenie, które podbija świat nowocześnie urządzonych łazienek. By zachować czystość, higienę i porządek na co dzień warto postawić na meble o minimalistycznym designie, wykonane z praktycznych materiałów.

  1. Ponadczasowa elegancja – linia i styl

Nadchodzący rok to także zwrot ku bardziej klasycznym inspiracjom. Powolne odchodzenie od stylistycznej prostoty na rzecz efektownych form, miękkich linii i obłych kształtów, którego zapowiedzią było triumfujące już w minionym roku art déco. To także powrót kolorów – zarówno tych głębokich, nasyconych barw, jak i subtelnych w odbiorze, stonowanych pasteli, które coraz częściej zdobią też fronty modnych mebli łazienkowych. Wisienką na torcie wśród wnętrzarskich nowości i trendów są jednak meble reliefowane. Efekt „wow” dają jednak charakterystyczne żłobienia frontów – modne reliefy, które czynią meble wyjątkowymi.

OKK PR, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*