Fotele rozkładane – pełen relaks w domowym zaciszu

W wygodnym fotelu zrobisz sobie zasłużoną przerwę po długim dniu pracy, zasiądziesz do wieczornej lektury i weekendowej drzemki w środku dnia. Ten praktyczny mebel towarzyszy nam już od renesansu, ale dopiero wynalezienie tapicerki sprężynowej w XIX wieku zrewolucjonizowało produkcję foteli. XX wiek przyniósł nam z kolei ogromny wybór materiałów obiciowych, kształtów i technik wykonania, dzięki czemu współczesny fotel niejedną ma odsłonę i z pewnością każdy znajdzie model idealny dla siebie. Szczególną popularnością cieszą się teraz tzw. fotele z funkcją.

Bez wstawania

Fotele rozkładane pokochali prawdziwi koneserzy odpoczywania w domu. Największą zaletą tych mebli jest możliwość szybkiego przejścia z pozycji siedzącej do półleżącej. Dzięki takiej funkcji, popołudniowy relaks staje się o wiele wygodniejszy, przyjmujemy bowiem najbardziej pożądaną pozycję dla naszego ciała. Po wielu godzinach pracy przy biurku i obowiązkach domowych, nasze ciało zasługuje w końcu na to, co najlepsze! W ofercie polskiego producenta Gala Collezione, znajdziemy kilka różnych mechanizmów rozłożenia funkcji relaksu. Począwszy od odchylenia mebla siłą mięśni (czyli całym ciężarem ciała), przez przesunięcie dźwigni, znajdującej się z boku mebla, na nowoczesnym sterowaniu elektrycznym skończywszy. Rozkładane w ciągu kilku sekund oparcie i unoszący się podnóżek zagwarantują nam maksymalny komfort, a kolejkę domowników, chętnych do spędzenia choćby kilku chwil na takim fotelu, mamy zagwarantowaną.

Rodzaje mechanizmów

Jak ustawić w pozycji poziomej fotel rozkładany manualnie bez wstawania? Wystarczy oprzeć ręce na podłokietnikach i zdecydowanym ruchem przesunąć je do przodu, wtedy oparcie zostanie odchylone. Aby wrócić do pozycji siedzącej, musimy ponownie przesunąć podłokietniki – tym razem w przeciwną stronę – do siebie, a ugięcie kolan spowoduje schowanie podnóżka.

OKK PR, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*