Akcja re-organizacja

Kasia Orwat od lat projektuje funkcjonalne i stylowe wnętrza dla swoich klientów. Nigdy jednak nie stosuje rozwiązań, do których sama nie jest przekonana. Tak jest także w przypadku łazienek, gdzie wybór sprzętów i funkcjonalności jest szczególnie ważny. Dlatego remontując własny pokój kąpielowy postawiła na sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie.

Nowy projekt Kasi Orwat, właścicielki i głównej projektantki w pracowni projektowania wnętrz, to udana metamorfoza własnej łazienki. Architektka postawiła na ponadczasowy design oraz nowe funkcjonalności. Uniwersalne tło dla całej aranżacji tworzą płytki imitujące rysunek marmuru.

Po 18 latach, nawet przyjemnego użytkowania, łazienka potrzebowała całościowej re-organizacji i re-aranżacji, tej funkcjonalnej i tej stylistyczno-wizerunkowej – tłumaczy Kasia Orwat. Kluczowym elementem reorganizacji łazienki był staranny dobór urządzeń sanitarnych. Meble zostały zaprojektowane z ukierunkowaniem na pomieszczenie potrzebnych funkcjonalności. Ich dopełnieniem było wprowadzenie dodatkowych smaczków, np. bezdotykowa bateria, czy nieszablonowe akcesoria, które nadały łazience niepowtarzalnego charakteru.

Na płaszczyźnie estetycznej Kasia Orwat zdecydowała się na gustowną klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody, czyli eleganckie połączenie bieli, czerni i odcieni natury. Stosunkowo niedużą przestrzeń wyłożono płytkami imitującymi klasyczny kamień, pozostałe płaszczyzny pozostawiając w jasnej tonacji przełamanej czarnymi bryłami mebla. Niedużą przestrzeń optycznie powiększają lustra.

W strefie umywalki odważnie zrezygnowałam z klasycznej tafli lustra. Pozwoliłam sobie na takie nietypowe rozwiązanie, bo mam cały czas w głowie dawną wypowiedź Patricii Urquiolli, że kobieta wcale nie potrzebuje dużego lustra stojąc przed umywalką. Potwierdzam, ani przez moment nie poczułam, że brakuje mi w łazience „przeglądania się”, a za to udało mi się spełnić jedno z moich designerskich pragnień. Bo aranżowanie wnętrz ma na celu, prócz dobrego poukładania zgodnie z zasadą: „by żyło się lepiej”, spełnianie marzeń wszelakiej maści – z uśmiechem wyjaśnia projektantka.

Ekologia i technologia

Istotnym elementem wyposażenia łazienki jest prostokątna wanna marki Koło o klasycznej budowie, do której wybrano nowoczesne rozwiązania. To system napełniania wanny przez przelew Delta, który połączono z wielofunkcyjną baterią podtynkową. Oferuje ona liczne udogodnienia uprzyjemniające i ułatwiające codzienną kąpiel, takie jak: funkcja natrysku, czy sprawne przełączenie strumienia wody między deszczownią, słuchawką i napełnianiem wanny przez przelew. To ułatwia prowadzenie rozsądnego i zrównoważonego stylu życia z poszanowaniem środowiska naturalnego.


Był przez moment zamysł rezygnacji z wanny i wprowadzenia klasycznego natrysku, ale ze względu na synka, który lubi częste kąpiele, zdecydowałam się na połączenie tych dwóch funkcji. Zamiast klasycznej, wystającej ze ściany wylewki, przez którą można czasami nabawić się siniaka, pojawiło się napełnianie wanny przez przelew (Geberit Delta). Zastosowany składany parawan nawannowy, prócz tego, że pozwala bezkarnie brać prysznic, bez zachlapania łazienki, dodatkowo nie ogranicza korzystania z napełniania przez przelew do celów gospodarczych i nie odbiera walorów przestronności łazienki – mówi Kasia Orwat.

Obok wanny ustawiono asymetryczną umywalkę z powłoką ceramiczną, która zapewnia długotrwałą ochronę powierzchni i jest odporna na zabrudzenia. Umywalka, mimo swoich niemałych gabarytów, bo aż 90 cm długości, dzięki dodatkowej powierzchni jest niezwykle funkcjonalna. Pozwala na swobodne odkładanie kosmetyków i akcesoriów łazienkowych podczas codziennych czynności higienicznych. Prosty, nowoczesny design doskonale komponuje się z ponadczasowym i funkcjonalnym wnętrzem i jest idealnym wyborem dla wszystkim ceniących jakość idącą w parze z elegancją.

Klasyczna elegancja

Stylowa metamorfoza łazienki zaproponowana przez Kasię Orwat skutecznie łączy dbałość o środowisko, najwyższą jakość produktów oraz inteligentną technologię z klasycznym, eleganckim i ponadczasowym wystrojem. Tym samym udowadnia, że nawet niewielkie pomieszczenie może być praktyczne, nowoczesne i świetnie zaaranżowane. To doskonała inspiracja dla wszystkich poszukujących nowoczesnego stylu oraz nowoczesnych, wysokogatunkowych urządzeń sanitarnych.

OKK PR, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*