Przesuń akcent na widok dzięki drzwiom tarasowym

Wraz z nadejściem wiosny chcemy obserwować budzącą się do życia naturę – nawet wtedy, gdy jesteśmy w domu. Niemal nieograniczony kontakt z zielonym otoczeniem na zewnątrz zapewniają wielkowymiarowe drzwi podnoszono-przesuwne.

Światło, przestrzeń i doskonała perspektywa na świat zewnętrzny to dominujące kierunki w projektowaniu domów jednorodzinnych. Taki imponujący efekt pozwalają uzyskać tylko klarowne, wielkoformatowe przeszklenia przesuwne, nieraz na szerokość całej ściany, a nawet obejmujące naroże budynku. Przesycają one wnętrza widokami natury, a po otwarciu zupełnie znoszą wszelkie bariery między tymi dwoma strefami. Drzwi przesuwne muszą być dopasowane nie tylko do architektury budynku i wymogów funkcjonalnych, lecz także charakteru otoczenia i sposobu użytkowania przestrzeni na zewnątrz.

Perfekcyjne ramy dla naturalnego pejzażu

Przystępując do wyboru drzwi przesuwnych warto najpierw wziąć pod uwagę, jaki widok będziemy oglądać przez wielkoformatowe szyby. Czy ma to być starannie utrzymana roślinność ogrodowa, ogrodzenie posesji pokryte kaskadami bluszczu, a może odległy horyzont zwieńczony pasmem górskim? Jeśli działka sąsiaduje z innymi posesjami, a z salonu będzie widoczny tylko najbliższy plan ogrodu, warto zdecydować się na klasyczne drzwi podnoszono-przesuwne.

Maksimum wolności dzięki komfortowej obsłudze

Drzwi przesuwne prowadzą tam, gdzie chcemy się znaleźć w wolnych chwilach przeznaczonych na relaks, czyli na świeże powietrze, łono natury czy kameralny obiad z bliskimi. Dlatego zastosowane w nich mechanizmy powinny w jak największym stopniu zapewniać komfort obsługi i odpowiadać indywidualnym wymaganiom oraz przyzwyczajeniom.

E.C.H.O. COMMUNICATIONS/PR Agency  oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*