Z odpływem czy bez – jak urządzić nowoczesną kabinę prysznicową?

Tradycyjna, zabudowana kabina prysznicowa składa się zwykle z wysokiego brodzika i drzwi zamykanych na różne sposoby. Nowoczesne kabiny to już zupełnie inna bajka… Oto trzy interesujące przykłady.

Za szklaną taflą

W aranżacjach zaczął dominować typ walk-in – bez brodzika. Jak w imponującej szarej kompozycji z płytkami przypominającymi patchwork. Zastosowane transparentne szklane panele, pełniące funkcję ścianki z drzwiami, nie zakłócają przestronności pomieszczenia. Pozwalają wyeksponować nie tylko piękne, wzorzyste kafelki, ale i efektowny czarny zestaw prysznicowy z deszczownią. Dzięki temu strefa prysznica może stać się główną, najbardziej wyrazistą dekoracją łazienki.

Odpływ znajduje się w podłodze. Aby takie rozwiązanie dobrze spełniło swoje zadania, posadzka musi być lekko nachylona w jego stronę (konieczne jest więc odpowiednie wyprofilowanie).

Wykorzystany w stylizacji czarny odpływ liniowy został umieszczony na wąskim pasku pomiędzy ścianą a podłogą. Wykonano go ze stali nierdzewnej. Z zewnątrz nie widać żadnych kratek ściekowych, pod stopami osoba biorąca kąpiel ma zupełnie gładką powierzchnię. Przepustowość tego modelu wynosi 48 litrów na minutę. Kołnierz hydroizolacyjny uszczelnia konstrukcję i zabezpiecza łazienkę przed zalaniem. Urządzenie posiada syfon zintegrowany z otworem rewizyjnym oraz korek rewizyjny, który zapewnia łatwy dostęp do syfonu i ułatwia jego czyszczenie czy serwisowanie.

We wnęce

Projektanci chętnie tworzą nowoczesne „kabiny” w specjalnych wnękach. Przykładem beżowa aranżacja, w której wszystkie ściany, także w strefie prysznica, wyłożono prostokątnymi, jasnymi kaflami naśladującymi kamień. W całej łazience znajduje się też jednolita biała posadzka. Tym sposobem udało się uzyskać efekt przestronności i spójności całej stylizacji.

Doskonale wpisuje się w tę koncepcję odpływ „pod płytkę”. Ma w górnej części specjalną ramkę do wypełnienia płytką lub inną okładziną idealnie dopasowaną do podłogi. Przepustowośćtego modeluwynosi5 4 litry na minutę. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, ręcznie szlifowanej. Posiada kołnierz hydroizolacyjny, a także regulowane nóżki.

W strefie prysznica umieszczono komfortową deszczownię z natryskiem i baterią, a także stworzono podświetlone LED-ami półki, praktyczne i dekoracyjne zarazem.

Z wanną

Trzecia propozycja przykuwa uwagę wanną w roli brodzika. To hybrydowe rozwiązanie, dobre dla osób, które nie wyobrażają sobie łazienki bez długich kąpieli w wannie, ale na co dzień cenią szybki prysznic i relaks, który zapewnia np. deszczownia.

AFIR Biuro PR, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*