Głęboki kolor i gra detali. Projekt klimatycznej kuchni w Zabrzu

Pokazywana dziś kuchnia jest częścią przestronnego parteru domu, znajdującego się w Zabrzu. Powstała z myślą o rodzinie lubiącej gotować i podejmować gości. Właścicielka kuchni wymarzyła sobie reprezentacyjną wyspę i duży zlew ceramiczny.

Nowoczesne kuchnie często bywają jasne, ale gdy natrafi się na świadomego inwestora, otwartego na odważne rozwiązania i ciemne aranżacje, którym niestraszny jest głęboki grafit, niemal przechodzący w czerń, można spodziewać się prawdziwej wnętrzarskiej perełki. Opracowanie projektu kuchni wymagało dostosowania się do kilku istotnych ograniczeń i zastosowania niestandardowych rozwiązań.

W części niskiej zabudowy wydzielono strefę „pracy”, w której umieszczono zlew i zmywarkę oraz strefę „dodatkową”, wykorzystywaną np. w czasie przyjęć, jako przestrzeń odstawczą na ugotowane wcześniej potrawy. Płytę indukcyjną umieszczono na wyspie, dzięki czemu możliwe było zaprojektowanie kuchni zgodnie z zasadami ergonomii i z zachowaniem trójkąta roboczego.

Klimat elegancji

Wyspa jest sercem całego domu – zaprasza do wspólnego gotowania i rozmów. Stanowi idealne połączenie tego, co czego pragnie serce i co podpowiada pasja do gotowania. Funkcja, oparta na wygodnej przestrzeni do gotowania, wyodrębnieniu wielu miejsc do przechowywania, czy donicy na zioła w zasięgu ręki, została ubrana w piękną formę i najwyższej jakości materiały.

Największymi zaletami tej kuchni są: duża ilość miejsca do przechowywania oraz pokaźnych rozmiarów blat roboczy. Uwagę zwraca także funkcjonalny układ, zastosowanie sprawdzonych materiałów i dobrze dobrane oświetlenie. Dużym wyzwaniem było zorganizowanie tej przestrzeni tak, by pogodzić w projekcie funkcjonalność i estetykę – w końcu kuchnia w zasadzie nie ma pełnych ścian. Aranżacja musiała też pasować do już istniejących elementów wnętrza, czyli podłogi i urządzonego wcześniej salonu. W efekcie osiągnięto klimat luksusu w nowoczesnym wydaniu i szlachetna nutę, pozwalającą stworzyć prawdziwie wysmakowaną kuchnię, w której gotowanie jest ucztą nie tylko dla kubków smakowych, ale także dla oczu.

OKK PR, oprac.AS, fot. Dekorialove Anna Laskowska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*