Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę?

W ostatnim czasie ogromną popularność zyskały szybkie, samodzielne remonty mieszkania, bez udziału ekipy fachowców. Jak szybko odświeżyć mieszkanie na wiosnę i nie wydać na to fortuny? Mamy na to kilka pomysłów!

Szybki wiosenny remont – kilka prostych trików

Niedrogi i szybki remont, z którego efektów będziemy zadowoleni – czy to w ogóle może się udać? Jak najbardziej! Wystarczy parę sprytnych zabiegów, które sprawią, że nasze mieszkanie nabierze zupełnie nowego charakteru.

Czasem wystarczy wymiana dosłownie kilku elementów wystroju naszego wnętrza, aby natychmiast uzyskać efekt odświeżenia. Poduszki lub narzuta w innym kolorze, kilka nowych obrazów na ścianach, a może nowa ceramika? Możliwości jest całe mnóstwo. Mówi się też, że diabeł tkwi w szczegółach. Przyjrzyjmy się klamkom w drzwiach i uchwytom w meblach. Ich wymiana pomoże subtelnie zmienić styl wnętrza.

Idąc o krok dalej, nowy dywan lub ozdoby okienne od razu odmienią charakter naszego wnętrza. Dywan to jeden z tych elementów wystroju pomieszczenia, który natychmiast wyznacza jego stylistykę i charakter. Podobnie jest z zasłonami, roletami, firankami i innymi ozdobami okiennymi. Nie zapominajmy o roślinach!

A gdyby tak zdecydować się na jeszcze bardziej radykalną zmianę i przemalować ściany na inny kolor? Śmiało! Radzimy jednak, aby zacząć od jednego pomieszczenia, a nawet jednej ściany. Tylko tyle wystarczy, aby zmiana była wyraźnie zauważalna. Sprawdźmy, jaki jest efekt i dopiero potem zdecydujmy, czy warto pomalować resztę ścian.

OKK PR, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*