Meble i akcesoria, które pomogą urządzić funkcjonalną przestrzeń kąpielową na niedużym metrażu

Niewielki metraż łazienki to prawdziwe wyzwanie. Z jednej strony trzeba rozmieścić wszystkie niezbędne elementy, takie jak wanna albo prysznic, toaleta i umywalka, z drugiej zaś, należy znaleźć miejsce na przechowywanie kosmetyków i środków czystości. Rozwiązaniem mogą być specjalnie dobrane meble łazienkowe

Projektując łazienkę o małym metrażu musimy zoptymalizować przestrzeń i wykorzystać każdy wolny centymetr, nie zapominając oczywiście o ergonomii i funkcjonalności. Niezwykle ważną rzeczą jest przechowywanie, w łazience znajduje się zazwyczaj sporo środków czystości jak i kosmetyków. By nie stały na zewnątrz i nie wprowadzały optycznego bałaganu, ale też nie utrudniały utrzymania porządku, niezbędne są funkcjonalne szafki i akcesoria. Ważne staje się takie urządzenie przestrzeni kąpielowej, by wydawała się większa niż w rzeczywistości.

Sztuka iluzji

Architekci zazwyczaj mają swoje sposoby na aranżacje niewielkiej przestrzeni, a dzięki niektórym zabiegom i trikom można osiągnąć bardzo zadawalający efekt.

W małej łazience szczególną rolę odgrywają lustra, które optycznie ją powiększają. W swoich projektach planuję je nie tylko nad umywalką, ale również tam, gdzie spowodują odbicie i powiększenie przestrzeni. Może to być wystający komin, który obudowany lustrzaną taflą zniknie, czy ściana nad toaletą, która sprawi, że łazienka będzie wyglądała na większą niż jest naprawdę – doradza Magdalena Miśkiewicz.

OKK PR oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*