Inteligentne sterowanie wentylacją mechaniczną w domu – co warto wiedzieć?

Automatyzacja całkowicie opanowała nasze życie i zajmuje coraz to nowsze jego obszary. Wchodzi również do przestrzeni mieszkalnych, ułatwiając nam codzienne funkcjonowanie. Rozbudowane i zintegrowane systemy automatyki domowej pozwalają na swobodne sterowanie instalacjami i urządzeniami, dostosowując się do harmonogramu dnia, stylu życia i potrzeb mieszkańców. Ważnym aspektem, który powinien zostać objęty stałą kontrolą jest jakość powietrza, którym oddychamy. Przykładem może być inteligentny system sterowania wentylacją mechaniczną w domu.

Wentylacja mechaniczna w domu pomyśli za Ciebie

Zautomatyzowany system rekuperacji przez całą dobę dostarcza świeże powietrze do wszystkich pomieszczeń suchych i jednocześnie usuwa powietrze z pomieszczeń wilgotnych. Cała procedura odbywa się w sposób zautomatyzowany, odpowiadający potrzebom mieszkańców.

Stwórz własny system smart-home

W nowoczesnym, inteligentnym domu zamontowanie kontrolowanej, mechanicznej wentylacji z rekuperatorem umożliwi połączenie energooszczędności z komfortem zdrowia i bezpieczeństwa. Podstawowy system sterowania można rozbudować nawet do 20 różnych przełączników i czujników w celu pełnej automatyzacji i optymalizacji pracy wentylacji. Opcjonalne rozszerzenia sterują pracą urządzenia automatycznie i kontrolują zawartość dwutlenku węgla w powietrzu lub poziom wilgotności. Dodatkowo, jeśli w domu zainstalowana jest system inteligentnego budynku, rekuperatory mogą być sterowane kablowo sygnałem generowanym przez ten system w zakresie intensywności wentylacji.

Dzięki rozwiniętym technologicznie sieciom urządzeń domowych nasze życie codzienne może stać się bardziej komfortowe, bezpieczniejsze i oszczędne. Instalacja inteligentnej automatyki budynkowej przynosi szereg korzyści zarówno mieszkańcom jak i środowisku.

OKK PR, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*