Wiosna w ogrodzie i na balkonie

Choć w tym roku wiosna jest dość chłodna, to pewne prace ogrodnicze nie mogą czekać i muszą zostać przeprowadzone właśnie w tym okresie. Co należy w tym czasie zrobić w ogrodzie, co warto dokupić, o co szczególnie zadbać, by latem cieszyć się jego pięknem?

Wiosenne prace w ogrodzie to przede wszystkim zakładanie nowego i pielęgnacja już istniejącego trawnika, sadzenie drzew, krzewów oraz bylin, a także wysiew roślin jednorocznych oraz sadzenie nowych roślin cebulowych. Zadań jest dużo, a w tym czasie powinniśmy też zadbać o te rośliny i nasadzenia, które już mamy w naszym ogrodzie.

obecnych czasach przy planowaniu ogrodu coraz częściej jest poruszany temat bioróżnorodności. Teraz ogród powinien nie tylko być piękny, ale również sprzyjać rozwojowi odwiedzających go owadów, ptaków czy zwierząt. Ważne na przykład jest takie dobranie roślin, by miały różne terminy kwitnienia i owocowania. Dlatego przy obsadzaniu ogrodzenia żywopłotem warto wybrać ogniki szkarłatne, które nie tylko pięknie wyglądają, ale utrzymują owoce przez całą zimę, przez co są doskonałym źródłem pokarmu dla ptaków. Inną rośliną, która pomoże przetrwać ptasim gościom w trudnym czasie przedwiośnia, jest forsycja. Pamiętajmy również, by na trawnikach, a przynajmniej na ich fragmentach pojawiły się kwiaty miododajne.

Ogród to nie tylko rośliny i meble. Dla spójnego wyglądu ważne są również donice, ogrodzenia rabatek, pergole, oświetlenie, itp. Istotne jest, jaki styl ma być nutą przewodnią w przestrzeni, którą urządzamy. Jeśli lubimy styl boho.

Made in PR, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*