Czym kierować się przy wyborze paneli podłogowych?

Podłoga to podstawa aranżacji, która podkreśla indywidualny charakter wnętrza. Jednak kreatywny design to nie wszystko – równie ważna jak efektowny wygląd jest funkcjonalność dostosowana do stylu życia mieszkańców. O tym, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze paneli podłogowych, mówi Grzegorz Mazur.

Podłoga powinna być ozdobą mieszkania, ale przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że jest ona intensywnie eksploatowana. Ciągłe przemieszczanie się domowników, zabawy dzieci, bieganie pupili czy przesuwanie mebli sprawiają, że powierzchnia podłogi nieustannie poddawana jest różnym typom obciążeń. Dlatego podstawową cechą, na jaką warto zwrócić uwagę przy wyborze paneli podłogowych, jest klasa użytkowa: 21, 22, 23, 31, 32 lub 33.

Klasa użytkowa podłogi – jak ją określić?

Pierwsza cyfra oznacza rodzaj pomieszczenia: 2 to przestrzenie mieszkalne, a 3 – obiekty publiczne. Druga cyfra natomiast określa natężenie ruchu: 1 – słabe, 2 – średnie, 3 – mocne – wyjaśnia Grzegorz Mazur.

Podłoga powinna tworzyć w domu dobrą atmosferę – i to w znaczeniu dosłownym. Warto zwrócić uwagę na certyfikaty oraz gwarancje świadczące o jej jakości pod kątem bezemisyjności.

Przy wyborze paneli podłogowych jakość ma bardzo duże znaczenie, ponieważ jest to rozwiązanie na lata. Warto pamiętać o tym, że dobrze dobrana podłoga to inwestycja, która się opłaca, a jej efektem jest zdrowe i komfortowe funkcjonowanie mieszkańców.

FlyPR, oprac.red.AS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*