
Plany na przyszłość | LAB to wystawa prezentująca Warszawę przyszłości – zbiór projektów architektów i architektek, które w najbliższym czasie zostaną zrealizowane w stolicy. Finisaż wystawy, nazwany Świętem Architektury pokaże, jakie ważne role biorą na siebie architekci tworząc otaczającą nas przestrzeń, kreując ją w często niełatwej rzeczywistości.
Kiedy świat pogrąża się w kryzysie wszyscy, w tym architekci, stają przed koniecznością ustosunkowania się wobec zastałych problemów i wyzwań. Kryzys ma kilka połączonych wymiarów wpływających na pracę architektów i inżynierów – pandemię, radykalne zmiany klimatu, konflikty zbrojne i bezprecedensowe migracje ludności oraz towarzyszący im brak stabilności politycznej i ekonomicznej dotyczą przecież zarówno środowiska naturalnego, jak i świata zbudowanego przez człowieka. Jak my – obywatele i projektanci – możemy dziś i w najbliższej przyszłości sprostać globalnym wyzwaniom? Ignorować zmiany i udawać, że nic się nie dzieje? Uciekać?! Zmieniać podejście do tego co i jak projektujemy? Święto Architektury, w tym roku, poświęcone jest roli, jaką projektanci odgrywają w walce z kryzysami. Już 4 sierpnia rozpocznie się czterodniowy finisaż wystawy Plany na przyszłość | LAB, który potrwa do 7 sierpnia. Aktywności odbędą się w Pałacu Zamoyskich, siedzibie SARP Warszawa przy ul. Foksal 2.
– Święto Architektury organizujemy po raz pierwszy i mamy nadzieje, że począwszy od tego roku, będziemy cyklicznie zapraszać Państwa do celebracji wspólnego czasu z nami, architektami. Święto Architektury będzie pokazywać jaką rolę pełni w życiu każdego człowieka architektura. Mamy też nadzieję, że dzięki temu projektowi środowisko polskich architektów będzie dla Państwa bardziej widoczne i rozpoznawalne. – komentuje Magda Maciąg, kuratorka wystawy.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis