Urządzasz łazienkę?

Łazienka jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w domu i najbardziej narażonym na działanie wody. Jest też pewnym wyznacznikiem standardu mieszkania czy domu. Warto zatem zadbać o wysokiej jakości materiały wykończeniowe i meble, które będą nie tylko miejscem do przechowywania, ale i ozdobą wnętrza. Dobry design jest ponadczasowy!

Łazienka to miejsce, które po sypialni jako pierwsze widzimy po obudzeniu i jako ostanie przed snem. Warto zadbać, by jej wygląd nastrajał nas pozytywnie na resztę dnia, a wieczorem dawał wytchnienie i relaks przed nocnym odpoczynkiem. Odpowiedni dobór kolorów, stylu i elementów wykończenia sprawi, że będziemy się nią cieszyć latami.

Ściana dobrze ubrana

W łazience panuje duża wilgoć, na którą narażone są ściany, należy je zatem przed nią odpowiednio zabezpieczyć. Najlepszym rozwiązaniem są płytki. Można je położyć na wszystkich ścianach bądź tylko na tych, które mają bezpośredni kontakt z wodą: pod prysznicem, przy wannie. Dostępnych jest obecnie wiele kolorów, wzorów i kształtów, które z powodzeniem dostosujemy do naszych wymagań. W małych łazienkach dobrze sprawdzą się płytki o większych formatach. Minimalizacja ilości fug sprawi, że łazienka optycznie wyda się przestronniejsza. Większa przestrzeń daje większe możliwości. Można swobodnie zostawiać ze sobą wzory i kolory płytek, wyznaczając tym samym strefy w łazience. Alternatywą do tej popularnej okładziny ściennej może być również fototapeta bądź tapeta. Dostępne są już specjalne wodoodporne wersje, które przy odpowiednim zabezpieczeniu można położyć nawet na ścianie pod prysznicem.

Ceramika

Wybierając urządzenia sanitarne do łazienki, warto wybrać je od jednego producenta i z tej samej kolekcji. Tak, biały nie zawsze jest taki sam. Możemy oczywiście pokusić się o kolor. Ostatnio dość popularne stały się umywalki w różnych odcieniach, co potwierdziły tegoroczne targi w Mediolanie. Odpowiednio skomponowany kolor z resztą aranżacji może być oryginalną ozdobą wnętrza. W parze z umywalką musi iść oczywiście armatura, która jest dla łazienki swego rodzaju biżuterią. Odpowiednio dobrana podkreśli charakter wnętrza. Warto tu wybrać sprawdzone marki, szczególnie gdy zdecydujemy się na wersje podtynkowe.

Meblowanie

Miejsce na przechowywanie w łazience powinno być starannie przemyślane. Wrażenie przestronności i czystości zachowamy, gdy wszystkie niezbędne kosmetyki będą schowane, warto zatem zadbać o odpowiednią ilość szafek.

Urok dodany

Nie mniej ważne, niż ściany, meble i armatura są dodatki, które stawiają przysłowiową kropkę nad „i” przy aranżacji łazienki. Dobierzmy odpowiednie oświetlenie, kinkiety, korespondujące z lustrem albo żyrandol wprowadzający salonowy klimat do łazienki, dostosowany oczywiście do całości. Warto zadbać też o dywaniki, pojemniki na szczoteczki i dozowniki do mydła. Jeśli przelejemy kosmetyki w szklane, ozdobne pojemniczki stworzą estetyczne dopełnienie całości, nie wprowadzając wizualnego chaosu.

Urządzając łazienkę, nie kierujmy się tymczasową modą, a postawmy na ponadczasowy design i dobrej jakości materiały, które zagwarantują nam, że nasza łazienka co roku będzie nas cieszyć swoim urokiem.

OKK PR

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*