Pełne światła wnętrze z turkusową nutą przewodnią

Mieszkanie o powierzchni 95 m² zostało zaprojektowane według kilku konkretnych wytycznych inwestora. Kiedy okazało się, że między nim, a Gabrielem Helegdą od razu zawiązała się nić porozumienia, projektant dostał wolną rękę w zakresie realizacji wnętrz.

Usytuowane na 17. piętrze budynku w dość ruchliwej części Rzeszowa, mieszkanie miało dla inwestora kilka istotnych zalet. Było blisko jego domu rodzinnego, szpitala, w którym pracuje, a z jego okien można było podziwiać panoramę niemal całego miasta. Najważniejsze założenia, z jakimi zgłosił się do pracowni Gabriela Helegdy dotyczyły układu funkcjonalnego wnętrz. Projekt deweloperski zakładał bowiem dość niepraktyczny układ pomieszczeń, obejmujący między innymi duży niewykorzystany korytarz, zupełnie otwartą przestrzeń części dziennej, mały pokój i sypialnię oraz nieustawną, małą łazienkę.

Przestrzeń dzienna częściowo otwarta

Inwestorowi zależało na wydzieleniu kuchni ze strefy dziennej. Udało się to zrobić poprzez częściowe jej zamknięcie wyspą z hokerami. Kuchnię często gotującego gospodarza wyposażono w szereg wygodnych rozwiązań, takich jak okap zamontowany w suficie nad wyspą, dodatkowe gniazdka elektryczne chowane w blacie i wysuwana półka na małe sprzęty AGD w bocznym słupku zabudowy. Lakierowane fronty szafek, uchwyty w systemie ukrytych listew

blat i ściana nad nim wykończona – te elementy wykończenia nadały kuchni elegancki charakter, łącząc ją stylistycznie z częścią dzienną.

Przestronny salon jest niezwykle jasny. Ilość wpadającego przez okna światła regulują stylowe drewniane żaluzje.

Właściciel mieszkania, z zawodu lekarz, chciał aby jego dom był miejscem, gdzie odpocznie po długim dniu w przychodni i zregeneruje siły. Stąd dość spokojny, harmonijny wystrój, poprzetykany mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Jednolita paleta barw i materiały przewijają się w całym mieszkaniu.

HSH PR

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*